Turniej Siatkówki sołectw Gminy Przecław o Puchar Burmistrza – wyniki !!

Kolejna edycja Halowego Turnieju Siatkówki sołectw Gminy Przecław za nami. W tym roku drużyny rywalizowały o Puchar Burmistrza Przecławia Ryszarda Wolanina. Jak co roku turniej rozgrywany był na dwóch halach sportowych w Szkole Podstawowej w Tuszymie i w Zespole Szkół w Przecławiu. W tym miejscu należą się wielkie podziękowania dla Dyrektora ZS w Przecławiu Pani Ewy Arciszewskiej i Szkoły Podstawowej w Tuszymie Pana Mirosława Basary za bezpłatne udostępnienie Hal sportowych wraz zapleczem. Do turnieju zgłosiło się 7 drużyn: Przecław 1, Tuszyma, Błonie, Łączki Brzeskie, Dobrynin, Rzemień, Przecław 2. Sędziowie Turnieju to Pani Anna Kudła i Pan Łukasz Muniak. Sędziowie techniczni: Pani Agnieszka Pogoda, Pani Eliza Rusin i Pani Anna Kozioł.

W turnieju wzięło udział około 70-ciu zawodników. Zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”.

W grupie A rywalizowały drużyny Dobrynina, Błonia i Przecławia 1, w grupie B: Tuszyma, Przecław 2, Rzemień, Łączki Brzeskie.

IV           miejsce                – Rzemień

Po zakończeniu rozgrywek grupowych do serii finałowej awansowały drużyny Przecławia 1 i 2 Tuszymy i Błonia.

Półfinały:

Przecław 1          –             Tuszyma

1                       –                  2

Półfinały:

Przecław 2          –             Błonie

2                       –                 0

Po rozstrzygnięciu pojedynków półfinałowych mecz o III miejsce w turnieju odbył się pomiędzy drużynami Błonia i Przecławia 1. Trzecie miejsce po bardzo zaciętym pojedynku wywalczyła drużyna Przecławia 1.

W wielkim finale spotkały się drużyny Przecławia 2 i Tuszymy. Już po pierwszym secie dało się zauważyć, że zespół z Przecławia skazywany na porażkę okazał się bardzo wymagającym przeciwnikiem. Po wygraniu 1 seta drużyna z Przecławia w drugim secie wygrywała z Tuszymą już 23:18 i w tym momencie drużyna z Tuszymy się przebudziła i praktycznie przegrany finał zamieniła na remis wygrywając seta 25:23. Mecz godny finału rozstrzygnął trzeci set, który Tuszyma zwyciężyła 25:18.

Klasyfikacja końcowa Turnieju sołectw Gminy Przecław o Puchar Burmistrza Przecławia Ryszarda Wolanina: