„Podkarpackie sięga po Największych!”

Piosenki z tekstami Agnieszki Osieckiej zabrzmią w Przecławiu.

To już trzeci raz przecławska scena będzie gościć projekt muzyczny „Podkarpackie sięga po Największych!”. Po koncertach poświęconych Zbigniewowi Wodeckiemu i Romualdowi Lipce przyszedł czas na wydarzenie dedykowane niezwykłej kobiecie, poetce, autorce niezapomnianych tekstów, dziennikarce, reżyserce… Już 4 i 11 czerwca zapraszamy na koncerty zatytułowane „Dopóki życie trwa… piosenki z tekstami Agnieszki Osieckiej”.

                Dyżurny aranżer Domu Kultury w Przecławiu, Bartłomiej Szułakiewicz, przygotował 18 wersji utworów, z których zdecydowana większość jest z pewnością doskonale znana. Są jednak i takie utwory, które nie zawsze są kojarzone z bohaterką tegorocznej edycji wydarzenia. Podobnie jak w poprzednich latach na scenie zaprezentuje się grupa wspaniałych, młodych instrumentalistów i wokalistów, która w swoim stylu wykona własne interpretacje piosenek z repertuaru m.in. Maryli Rodowicz, Czerwonych Gitar, Ewy Bem, Edmunda Fettinga czy Majki Jeżowskiej. Wykonawcy to instruktorzy zajęć artystycznych i przyjaciele Domu Kultury w Przecławiu oraz najmłodsi uczestnicy zajęć wokalnych.

Patronat honorowy nad koncertami objęła powołana przez córkę poetki Agatę Passent, Fundacja „Okularnicy” im. Agnieszki Osieckiej, która opiekuje się spuścizną autorki ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek.

                Wydarzenie otrzymało dofinansowane Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu „Muzyka” realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Partnerem  głównym wydarzenia jest Podkarpackie.

                Informacje na tematów biletów oraz rezerwacja pod numerem telefonu 17 749 39 82.

 

Partner główny:

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach Programu „Muzyka” realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

 

Post Author: JB