Dzień Dziecka w Gminie Przecław – Relacja

Witajcie w Naszej Bajce pod takim hasłem w niedzielę 5 czerwca na obiekcie sportowym w Przecławiu odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Dla najmłodszych i tych nieco starszych mieszkańców gminy Przecław organizatorzy przygotowali dużo atrakcji które w połączeniu z doskonałą pogodą sprawiły, że na piknik przybyło mnóstwo mieszkańców gminy. Już po raz trzeci podczas Pikniku Rodzinnego organizowanego z okazji Dnia Dziecka rodzicom dzieci, urodzonych w roku poprzednim Burmistrz Przecławia Ryszard Wolanin złożył gratulacje wraz symbolicznym upominkiem z okazji narodzin ich dzieci. Na scenie taki symboliczny upominek otrzymali państwo: Aneta i Rafał Armańscy oraz Małgorzata i Łukasz Mądryktórych los obdarował podwójnym szczęściem w postaci bliźniaków.

Na scenie zaprezentowała się też Młodzieżowa Orkiestra Gminy Przecław, zespoły taneczne oraz wokaliści z zespołów i grup artystycznych działających przy gminnych instytucjach kultury. Gościnnie wystąpiły zespoły muzyczne z Centrum Sztuki wokalnej z Rzeszowa w koncercie pod hasłem Gala Piosenki Dziecięcej.

Ponadto z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miejskiej odbył się przegląd twórczości dziecięcej polegający na przedstawieniu dowolnych bajek zaprezentowanych przez dzieci ze szkół podstawowych. W trakcie imprezy rozstrzygnięty został również konkurs na najładniejsze bajkowe przebranie. Piknikowi towarzyszyły też pokazy walk rycerskich, występy grupy akrobatyczno-cyrkowej a także stoiska tematyczne które przygotowali: SDK w TuszymieWydział Promocji i Rozwoju Gminy PrzecławMCK w PrzecławiuGminna Biblioteka Publiczna w PrzecławiuSamorządowa Spółka Dwa Brzegi oraz Nadleśnictwo Tuszyma. Catering podczas imprezy zabezpieczyło nowo powstałe stowarzyszenie „Razem dla wsi Zaborcze” a pamiątkowe zdjęcia z pikniku wykonywała firma Selfomat.

Organizatorzy za pomoc w przygotowaniu infrastruktury scenicznej dziękują: Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Przecławiu a za ufundowanie drożdżówek – Pani Joannie Kwaśniowskiej – właścicielce piekarni Kiełkowianka.

Post Author: admin