Edukacja artystyczna w SDK w Tuszymie

RÓŻNE FORMY EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ z których ogółem skorzystało 185 osób z terenu gminy Przecławpodsumowanie cyklicznych zajęć prowadzonych przez SDK w Tuszymie w roku szkolnym 2015/2016

  • Lekcje gry na instrumentach muzycznych (pianino, organy, gitara) oraz lekcje śpiewu – instruktor Stanisław Pazdan.Lekcje prowadzone w poniedziałki, wtorki, środy i piątki w SDK w Tuszymie a w czwartki w świetlicy SDK w Kiełkowie – na zajęcia uczęszczało w sumie 42 osoby w wieku od 7 do 16 lat.

  • Zajęcia taneczne – prowadzone przez instruktora Jakuba Jurkaz zajęć skorzystało 24 osoby (głównie dziewczęta). Efektem tych zajęć są dwa zespoły tańca estradowego tj. grupa starsza EXPLOZJA i grupa młodsza MINI EXPLOZJA.
  • Zajęcia fitness, power dance, power fit, salsation – prowadzone przezInstruktorów Jakuba Jurka i Elizę Rusin w roku 2015 na zajęcia tego typu uczęszczało 50 osób (przyczym fitness – 20 osób, power fit, power dance, salsation -30 osób)

  • Zajęcia teatralne 8 osób.
  • Zajęcia dla dzieci w wieku od 4 do 10 r.ż. odbywające się pod nazwą MALUCHOWO – uczęszczało na nie 12 osóbZajęcia dla dzieci od 6 do 9 r.ż. odbywające się pod hasłem KUCHCIKOWO uczęszczało na nie 16 osób.

  • Młodzieżowa Orkiestra Gminy Przecław – zawiązała się w październiku ub.r.(zajęcia gry na instrumentach dętych drewnianych, dętych blaszanych a od 2016r. również lekcje gry na perkusji oraz wokalistyka) Młodzieżową Orkiestrę tworzy 20 osób w wieku od 8 do 18 lat.

  • Grupa śpiewacza TUSZYMKA – to 13 osób w wieku 50+ ,zespół zawiązał się w październiku 2013r. W swoim repertuarze mają utwory ludowe, biesiadne, kolędy, pastorałki, pieśni i piosenki religijne. W 2015r. wzięli udział w 13 imprezach i spotkaniach okolicznościowych (na terenie gminy i po za nią) – oprawiając muzycznie te uroczystości.
  • W sumie z różnych form edukacji artystycznej oferowanej przez SDK w Tuszymie w roku szkolnym 2015r/2016 skorzystało (uczestnicząc w zajęciach cyklicznych) ok. 185 osób (dzieci, młodzieży , dorosłych).

Post Author: admin