Dożynki Gminy Przecław – Dobrynin 2016

Dożynki Gminy Przecław – 28.08.2016r. Dobrynin

W ostatnią niedzielę 28 sierpnia na terenach zielonych za Szkołą Podstawową w Dobryninie odbyły się Dożynki Gminy Przecław. Gospodarzem dożynek w tym roku było sołectwo Dobrynin.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. Dziękczynną w kościele pw. NMP Królowej Polski w Dobryninie a następnie korowód dożynkowy przeszedł na tereny zielone za Szkołą Podstawową w Dobryninie gdzie odbyła się dalsza część programu na które złożyły się: występy artystyczne miejscowych i zaproszonych zespołów oraz grup śpiewaczych, prezentacje wieńców oraz stoisk przygotowanych przez wszystkie miejscowości które tworzą Gminę Przecław.

DSC 0108 (1024x681)
Aperture: 7.1
Camera: NIKON D3200
Iso: 100
Orientation: 1
« z 35 »

Najważniejszą częścią Dożynek Gminnych w Dobryninie był ceremoniał przekazania chleba dożynkowego, gospodarzowi gminy p. Burmistrzowi Ryszardowi Wolanin przekazali go starostowie dożynkowi p. Janina Kasza i Pan Edward Gwóźdź. Tradycją gminy Przecław jest , że co roku podczas dożynek przekazywany jest „sierp” – gospodarzowi przyszłorocznych uroczystości. W Dobryninie sierp przekazany został sołtysowi sołectwa Podole panu Andrzejowi Pietrzyckiemu co znaczy , że za rok Dożynki gminy Przecław odbędą się w Podolu.

Piękna słoneczna pogoda, specjalnie przygotowany program artystyczny, wspaniale zaaranżowane stoiska na których oprócz rękodzieła artystycznego i specjalnych wystaw można było skosztować przebogatej gamy produktów kulinarnych charakterystycznych dla obszaru lasowiacko-rzeszowskiego sprawiły że Dożynki Gminy Przecław cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców gminy Przecław.

 

Post Author: admin