Podsumowanie Warsztatów !!!

Warsztaty artystyczne „Malowanie na batyście”, KIRIGAMI , SCRAPBOOKING propozycja spędzania wolnego czasu dla mieszkanek gminy Przecław. Samorządowy Dom Kultury w Tuszymie zaprasza do uczestnictwa w warsztatach artystycznych, które odbywać się będą zarówno w budynku domu kultury w Przecławiu jak i w budynku SDK w Tuszymie. W dniach 9 i 10 lutego w domu kultury w Przecławiu odbyły się warsztaty artystyczne „Malowanie na batyście”.

1 (1)
« z 8 »

Zajęcia warsztatowe składały się z trzech etapów:

I etap obejmował narysowanie konturów obrazu na płótnie batystowym naciągniętym na gotowe drewniane ramy, który otrzymała każda z uczestniczek warsztatów.

II etap to wypełnianie konturów specjalną farbą do malowanie na tkaninie

III etap to utrwalanie (po wyschnięciu) płótno batystowe zdejmuje się z ram i prasuje po lewej stronie (aby utrwalić kolory). Tak wykonane prace mogą służyć jako (oprawiony wcześniej obraz), apaszka, czy też po zszyciu jako poszewka na poduszkę. W warsztatach uczestniczyło w sumie 15 osób, mieszkanek gminy Przecław które swoje prace stworzyły inspirując się gotowymi wzorami dostarczonymi przez prowadzącą zajęcia Natalię Talarek lub też malując własne niepowtarzalne wzory.

Kolejne propozycje warsztatowe które Samorządowy Dom Kultury w Tuszymie kieruje do mieszkanek gminy Przecław już niebawem:

23 i 24 lutego 2017r. tym razem w SDK w Tuszymie odbędą się zajęcia tworzenia kartek techniką KIRIGAMI 16.03.2017r. w domu kultury w Przecławiu – sztuka ręcznego tworzenia i dekorowania albumów techniką SCRAPBOOKING 17.03.2017r. – ta sama technika
w Samorządowym Domu Kultury w Tuszymie.

Post Author: admin