27 lat Samorządności-Obchody Dnia Samorządu Terytorialnego w Gminie Przecław

DSC 0723
Aperture: 5.6
Camera: NIKON D3200
Iso: 400
« z 20 »

W czwartek 25 maja na Rynku w Przecławiu odbyły się uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.

W samo południe zaraz po wspólnym wysłuchaniu hejnału Przecławia i hymnu Polski, rozpoczęła się uroczysta sesja w której uczestniczyli radni Rady Miejskiej i Młodzieżowej Rady Miejskiej z udziałem reprezentantów wszystkich szkół i jednostek organizacyjnych z terenu gminy Przecław. Po wystąpieniach Burmistrza Przecławia Ryszarda WolaninaPrzewodniczącego Rady Miejskiej Zenona Krawczyka oraz członka Młodzieżowej Rady Miejskiej w Przecławiu – Adriana Żmudy odbyła się prezentacja sztandarów wszystkich szkół i jednostek OSP.
Uroczystej sesji towarzyszyła wystawa składająca się z dwóch części
I część udostępniona przez kancelarię Prezydenta RP: JA, TY, MY = SAMORZĄD prezentowała historię samorządu terytorialnego, sylwetki ojców polskiej samorządności
i premierów czasu reform, miejsce samorządu w strukturze polskiego państwa, zadania
i kompetencje trzech rodzajów samorządu oraz wpływ samorządu na rozwój Polski.
II część wystawy o tytule „Samorząd Terytorialny w Gminie Przecław w latach 1990-2017 -Ludzie, inwestycje, wydarzenia, ilustrowała 27 lat działalności przecławskiego samorządu terytorialnego w latach 1990-2017. Uroczystości na przecławskim Rynku zakończył koncert Młodzieżowej Orkiestry Gminy Przecław – działającej przy SDK w Tuszymie.

Post Author: admin