Podsumowanie Dnia Dziecka w Gminie Przecław

1 (960x720)
« z 19 »

Gminny Dzień Dziecka pod hasłem „Bądź eko żyj zdrowo” 4 czerwca 2017 r.

Za nami kolejna edycja Gminnego Dnia Dziecka w tym roku piknik przygotowano w stylu ekologicznym w myśl hasła przewodniego towarzyszącego całemu wydarzeniu czyli „Bądź eko- żyj zdrowo”. Na najmłodszych mieszkańców gminy Przecław czekało w tym dniu mnóstwo atrakcji. Po raz czwarty rozdane zostały BUCIKI czyli symboliczny upominek od Burmistrza Przecławia Ryszarda Wolanina, dla rodziców dzieci urodzonych w 2016r. Na scenie zaprezentowały się Młodzieżowa Orkiestra Gminy Przecław, zespoły taneczne działające przy Domu Kultury, grupa SALSATION a także grupa wokalna „Śpiewaj i Tańcz” i uczennice ZS w Przecławiu, imprezie towarzyszył Ekologiczny Przegląd Mody w wykonaniu przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, a zaprezentowane stroje okazała się mały arcydziełami przygotowanymi przez dzieci oraz ich rodziców. W trakcie odbyło się również podsumowanie konkursu „Mamy rady na odpady” a młody zdolny gimnazjalista Nikodem Leś z ZS w Przecławiu wykonywał dla licznie zgromadzonej publiczności bezpłatne karykatury.

Jak co roku najmłodsi mogli skorzystać z bezpłatnej infrastruktury dziecięcej, stoisk tematycznych które przygotowały Dom kultury, Biblioteka, Wydział promocji i rozwoju gminy PrzecławNadleśnictwo Tuszyma, Stowarzyszenie Razem dla wsi Zaborcze oraz Stowarzyszenie Przecławski Krąg. Ponadto do dyspozycji dzieci było stoisko z ekologicznymi interaktywnymi zabawkami czyli: drewniane klocki, mega puzzle i mega ekokolorowanka. Całości imprezy towarzyszyła akcja „Oddaj śmieci- zabierz drzewko” czyli, 200 pierwszych osób które w tym dniu przyniosło pakiet składający się z 1 kg makulatury, 5 butelek typu PET, 5 puszek aluminiowych, 5 nakrętek plastikowych i 5 zużytych baterii otrzymało sadzonki drzewek od Nadleśnictwa Tuszyma.

Organizatorami wydarzenia byli; SDK w Tuszymie, GBP w Przecławiu oraz Wydział promocji i rozwoju gminy Przecław. Partnerami: Samorządowa spółka Dwa Brzegi, ZGK w Przecławiu oraz Nadleśnictwo Tuszyma.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę!!!!

Post Author: admin