Dzień Dziecka w Przecławiu – 2 czerwca 2024

W niedzielę, 2 czerwca na terenach zielonych za Domem Kultury w Przecławiu odbył się Dzień Dziecka. Wydarzenie przyciągnęło mnustwo dzieci oraz ich rodziców, którzy wspólnie cieszyli się z licznych atrakcji. Dzień był pełen radości i uśmiechów na twarzach najmłodszych, a organizatorzy wraz z partnerami zadbali o niezapomniane wrażenia dla wszystkich uczestników.

Koło Gospodyń Wiejskich z Dobrynina, pod przewodnictwem Prezes Teresy Zawiszy-Lubacz, zapewniło małą gastronomię, która cieszyła się ogromnym powodzeniem. Smaczne przekąski i domowe wypieki były nie lada gratką dla wszystkich smakoszy.

Dom Kultury w Przecławiu przygotował stanowiska do malowania twarzy oraz różnorodne zabawy, które przyciągnęły wiele dzieci. Kolorowe buźki i radosne śmiechy świadczyły o doskonałej zabawie.

Nadleśnictwo Tuszyma, reprezentowane przez Łukasza Szatana, zorganizowało edukacyjne stoisko, które przybliżyło dzieciom tajniki pracy leśników oraz życie lasu. Dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o przyrodzie i ochronie środowiska.

Koło Łowieckie „Łoś” z Mielca, pod przewodnictwem Edwarda Gwoździa, przygotowało interesujący pokaz żywych między innymi żywych zwierząt i opowieści o zwierzętach leśnych, które zaciekawiły zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Komenda Powiatowa Policji w Mielcu, z udziałem asp. Magdaleny Skulimowskiej oraz podkom. Bernadetty Krawczyk, przeprowadziła pokazy, konursy i prelekcje dotyczące bezpieczeństwa. Dzieci mogły dowiedzieć się, jak dbać o swoje bezpieczeństwo na co dzień.

Straż Pożarna w Przecławiu, pod kierownictwem Prezesa Konrada Kopacza, zorganizowała pokaz sprzętu strażackiego oraz opowieści o pracy strażaków, co wzbudziło duże zainteresowanie wśród najmłodszych.

Wydarzenie uświetniły występy grup wokalnych prowadzonych przez instruktorów Agatę Chciuk-Rokosz oraz Łukasza Muszyńskiego. Na scenie pojawiły się także grupy taneczne: Rytmika 5-6 latki oraz grupa Luzik , które prowadzi Instruktor Luiza Kozioł- zaprezentowały swoje umiejętności taneczne.

Muzyczne wrażenia zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Gminy Przecław pod batutą Piotra Rysiewicza, której występ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Orkiestra Młodych Bębniarzy z Domu Kultury w Przecławiu, prowadzona przez Instruktora Pawła Drzewińskiego, również zachwyciła swoimi rytmami.

Zabawy i animacje dla dzieci prowadziła grupa LoliPop Animacje, która swoimi pomysłowymi i kreatywnymi zajęciami przyciągnęła uwagę najmłodszych uczestników. Różnorodne gry i konkursy sprawiły, że dzieci miały okazję aktywnie spędzić czas, czerpiąc z tego ogromną radość.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i niezapomniane chwile. Organizatorzy, partnerzy oraz wszyscy zaangażowani w przygotowanie tego wydarzenia zasłużyli na ogromne brawa za stworzenie tak wyjątkowego i pełnego atrakcji Dnia Dziecka. Już teraz czekamy na kolejne spotkania i wspólne świętowanie w przyszłym roku!

« z 2 »

Post Author: JB