Prelekcja i wystawa

W piątkowy wieczór 10 listopada o godzinie 17:00 w Dom Kultury w Przecławiu miało miejsce wydarzenie, które na długo zapadnie w pamięć mieszkańcom miasteczka i okolicy.
Dotyczyło ono jednego z Bohaterów Dróg do Niepodległej: Wiktora Puszczyńskiego – powstańca styczniowego, malarza, którego liczne prace zdobią kościoły w Polsce, zamek w Przecławiu a jego grób znajduje się na miejscowym cmentarzu parafialnym.
Wystawę reprodukcji prac artysty poprzedziła prelekcja, którą wygłosił Kierownik Muzeum Historii Regionalnej Pałacyk Oborskich w Mielcu pan Krzysztof Haptaś. Wykładowca w sposób niezwykle interesujący przybliżył postać Wiktora Puszczyńskiego, zaczynając od życiorysu, przez twórczość i wątek przecławski.
Wystawę uzupełniały prace młodzieży wykonane podczas warsztatów pn. „Puszczyński inspiruje”, przeprowadzonych w Domu Kultury przez instruktorkę malarstwa Joanna Haliki artystę plastyka #WojciechKaszub. Wydarzenie zrealizowano w ramach Programu Dotacyjnego Niepodległai dofinansowane z Biura „Niepodległa”.

Post Author: JB