I Powiatowy Konkurs „Matka w Wierszu i Obrazie”- 24.05.2019r.

W dniu dzisiejszym 24.05.2019r. odbyło się rozstrzygnięcie I Powiatowego Konkursu „Matka w Wierszu i Obrazie”. Organizatorami konkursu byli: Dom Kultury w Przecławiu oraz Szkoła Podstawowa im. W. Szalay- Groele w Przecławiu.

Konkurs został podzielony na dwie kategorie:

kategoria kl. I-III – każda szkoła zgłaszała max. 5 prac plastycznych przedstawiających Portret Mamy.

Do konkursu zgłosiło się  43 uczestników z terenu powiatu mieleckiego.

kategoria kl. IV-VIII- każda szkoła zgłaszała dowolną liczbę uczestników (przy czym 1 uczestnik mógł zgłosić tylko jeden utwór) – wiersz o Mamie.

Celem konkursu było: pobudzanie wrażliwości i twórczości poetyckiej dzieci i młodzieży, promocja twórczości dziecięcej, rozwijanie zainteresowań kulturą, tradycją i językiem ojczystym oraz rozwijanie więzi rodzinnych, ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowych relacji opartych na miłości i szacunku.

Do konkursu zgłosiło się 65 uczestników z terenu powiatu mieleckiego.

Spotkanie rozpoczęło się od programu słowno- muzycznego z  okazji Dnia Matki, przygotowanego przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu, które przygotowała Pani Lucyna Augustyn.
Następnie wszyscy laureaci kategorii wiersz zaprezentowali własne wiersze. Po prezentacji nastąpiło odczytanie protokołu i wręczenie dyplomów i  nagród wszystkich laureatom konkursu.

Komisja w składzie: Aleksandra Piguła, Teresa Pyzik, Kinga Kaszub i Adam Kopacz w dniu 20.05.2019r. wyłoniła następujących laureatów konkursu:

Kategoria OBRAZ kl. I-III

I MIEJSCE Lena Gawryś- Zespół – Szkolno- Przedszkolny w Tuszymie

I MIEJSCE Justyna Bożek- Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kiełkowie

I MIEJSCE Brajan Gronek- Szkoła Podstawowa w Borkach Nizińskich

II MIEJSCE Jakub Jurkowski – Szkoła Podstawowa im. W. Szalay- Groele w Przecławiu

II MIEJSCE Gabriela Wilk – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Tuszymie

II MIEJSCE Weronika Graniczka- Szkoła Podstawowa w Borkach Nizińskich

III MIEJSCE Hubert Helowicz – Szkoła Podstawowa im. W. Szalay- Groele w Przecławiu

III MIEJSCE Emilia Kisiel- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dobryninie

III MIEJSCE Martyna Skwara- Szkoła Podstawowa w Breń Osuchowski

WYRÓŻNIENIE Małgorzata Posłuszna – Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu

WYRÓŻNIENIE Nikola Strzok- Zespół Szkolno- Przedszkolny w Tuszymie

WYRÓŻNIENIE Dawid Salwierz – Szkoła Podstawowa w Borkach Nizińskich

WYRÓŻNIENIE Anna Haracz – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dobryninie

WYRÓŻNIENIE Lena Wilk – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kiełkowie

WYRÓŻNIENIE- Julia Kruk Szkoła Podstawowa im. J. Gorlacha w Rudzie

 

Kategoria WIERSZ kl. IV-VIII

I MIEJSCE Daniel Cecot- Szkoła Podstawowa im. W. Szalay- Groele w Przecławiu

I MIEJSCE Patrycja Rak – Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu

I MIEJSCE Julia Kupiec – Szkoła Podstawowa im. W. Szalay- Groele w Przecławiu

II MIEJSCE Wiktoria Krawczyk- Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu

II MIEJSCE Maja Burek- Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kiełkowie

II MIEJSCE Piotr Woźniak- Szkoła Podstawowa w Zabrniu

III MIEJSCE Kornelia Wolak – Szkoła Podstawowa im. W. Szalay- Groele w Przecławiu

III MIEJSCE Dawid Hebda – Szkoła Podstawowa im. W. Szalay- Groele w Przecławiu

III MIEJSCE Oskar Leś – Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Rzemieniu

WYRÓŻNIENIE Marta Słomba – Szkoła Podstawowa im. W. Szalay- Groele w Przecławiu

WYRÓŻNIENIE Marlena Faliszek- Szkoła Podstawowa nr 1 W. Szafera w Mielcu

WYRÓŻNIENIE Aleksandra Żmuda- Szkoła Podstawowa im. W. Szalay- Groele w Przecławiu

WYRÓŻNIENIE Kinga Wolak – Szkoła Podstawowa im. W. Szalay- Groele w Przecławiu

WYRÓŻNIENIE Zuzanna Wiciejowska – Zespół Szkół w Maliniu- Szkoła Podstawowa,

WYRÓŻNIENIE Mateusz Bąk – Szkoła Podstawowa w  Maliniu

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

PROTOKÓŁ- I_PK-MwWiO- 20.05.2019r.

…kliknij w powyższy link…

« 1 z 2 »

Post Author: JB