„Podkarpackie sięga po Największych” 

            Wszystko, czego dziś chcę… kompozycje Romualda Lipki.

To już druga odsłona muzycznego projektu pod nazwą „Podkarpackie sięga po Największych”. Tym razem blisko czterdziestu muzyków i wokalistów sięgnęło po kompozycje Romualda Lipki, które przedstawiliśmy podczas czterech koncertów w Domu Kultury w Przecławiu.

Głównym celem projektu jest umożliwienie młodym mieszkańcom regionu poznania bogatego dorobku polskich artystów, kompozytorów, aranżerów i autorów tekstów, które znane są od lat publiczności. Młodzi ludzie na co dzień skupieni wokół zajęć artystycznych w Domu Kultury, mają także okazję pracować nad przygotowaniem koncertów z zawodowymi muzykami oraz podniesienia własnego warsztatu. Tak powstają kolejne już wydarzenia muzyczne, które w ubiegłym roku zapoczątkowała seria koncertów, w których prezentowaliśmy przeboje Zbigniewa Wodeckiego. W tym roku przypomnieliśmy utwory z repertuaru m.in. Budki Suflera, Urszuli, Izabeli Trojanowski czy Anny Jantar, które na nowo zaaranżował Bartek Szułakiewicz.

                Zachęcamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

Koncert z cyklu „Podkarpackie sięga po Największych” pt. „Wszystko, czego dziś chcę… kompozycje Romualda Lipki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca” oraz logotypu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Post Author: JB