Promocja Tomiku Poetyckiego Pani Danuty Rusin „AUTOGRAF” – 13.04.2018r.

W dniu 13 kwietnia 2018 r. w Domu Kultury w Przecławiu miała miejsce promocja tomiku poetyckiego Danuty Rusin – „AUTOGRAF”

Danuta Rusin urodziła się w Mielcu a obecnie, mieszka i tworzy w Gminie Przecław we wsi Tuszyma.
Z wykształcenia jest pedagogiem i pracuje jako doradca zawodowy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Mielcu. Lubi sztukę. Piękna doszukuje się wokół siebie w rzeczach ją otaczających. Maluje i i tworzy piękne drobiazgi. 
Jako członek Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. prof. Władysława Szafera oraz Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo”, brała udział w warsztatach poetyckich organizowanych w Mielcu przez w/w organizacje dla poetów i miłośników poezji. Efektem tego jest właśnie wydany we współpracy z Towarzystwem Ziemi Mieleckiej i Mielecką Grupą Literacka ,,Słowo” tomik poetycki ,,Autograf”. Dzięki wsparciu finansowemu Towarzystwa mógł on być zaprezentowany w Przecławiu. W promocyjnym spotkaniu zorganizowanym dla autorki przez Samorządowy Dom Kultury wzięło udział prawie siedemdziesięciu miłośników poezji. Były obecni także przedstawiciele władz gminy – Pani Joanna Krzempek – skarbnik gminy Przecław i Pan Zenon Krawczyk Przewodniczący Rady Miejskiej w Przecławiu. Przybyli także członkowie Towarzystwa Ziemi Mieleckiej na czele z prezesem Januszem Chojeckim oraz Mieleckiej Grupy Literackiej ,,Słowo” na czele z prezesem Aleksandrą Pigułą.
Spotkanie uświetnił występ akordeonowy Pana Stanisława Pazdana i Grupy Śpiewaczej ,,Podkówka”.
W miłej atmosferze zaczarowanej słowem wysłuchano wierszy z promowanego tomiku w recytacji Pani Marii Orłowskiej Jana Stępnia I Jadwigi Klaus.
Urocza recytacja ukazała głębie utworów,
W nastrojowej scenografii przygotowanej przez Panie Elizę Rusin i Agnieszkę Pogodę uczestnicy spotkania spędzili miły wieczór.

DSC_49
Aperture: 5.6
Camera: NIKON D3200
Iso: 3200
Orientation: 8
« z 49 »

Post Author: JB