Koncert Papieski -16.10.2018r.

 

Wyjątkowy, energetyczny, przepiękny …   można było usłyszeć tuż po koncercie papieskim
w wykonania tarnowskiego chóru GOS. PL,  który wczoraj odbył się w Domu Kultury w Przecławiu.

Koncert na który zaprosił gospodarz gminy Przecław – Burmistrz Ryszard Wolanin miał miejsce

w szczególnym dla Polaków  dniu jakim była 40 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na stolicę Piotrową.

Tarnowski Chór GOS.PL – to grupa pasjonatów wspólnego muzykowania, zapaleńców, którzy swoim śpiewem przekazują radość i przesłanie płynące z Ewangelii. Na czele chóru stoi od wielu lat związany aktywnie z tarnowskim środowiskiem muzycznym kierownik muzyczny zespołu, kompozytor i aranżer – Bartłomiej Szułakiewicz. Chórem dyrygują Anna Piotrowska i Katarzyna Wrona. Opiekunami duchowymi są: filipin x Paweł Cyz oraz x Andrzej Augustyn.  Blisko 50 min. koncert był eksplozją radości, śpiewu i wiary.

Wydarzeniami towarzyszącymi koncertowi było poświęcenie Domu Kultury w Przecławiu, którego dokonał ks. prałat Stanisław Kudlik proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Przecławiu oraz rozdanie Podków Dobroczynności.

Podkowy Dobroczynności to statuetki dedykowane ludziom którzy bezinteresownie, znajdując zawsze czas  wspierają i pomagają miejscowym parafiom. Osoby do których one trafiły zostały nominowane do Podkowy  Dobroczynności przez księży proboszczów.

Podkowy Dobroczynności odebrali:

  • Bożena i Wojciech Najuch z parafii Dobrynin
  • Alojzy Markulis z parafii Kiełków
  • Duszpasterska Rada Parafialna z Przecławia

Z parafii Łączki Brzeskie nominowana została Teresa Dudek.

 

Na zakończenie wszyscy uczestnicy koncertu papieskiego otrzymali z rąk Burmistrza Ryszarda Wolanina kalendarz na rok 2019 z przepięknymi zdjęciami Papieża Jana Pawła II wykonanymi podczas jego pielgrzymki do Rzeszowa w czerwcu 1991r.

 

Post Author: JB