Obchody 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Mimo niesprzyjającej pogodzie 3 Maja 2019 roku w Gminie Przecław odbyły się uroczystości związane z 228 ROCZNICĄ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA.

O godzinie 11:00 odbyła się Msza Św. w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Przecławiu.
Po Mszy nastąpił przemarsz na Rynek w Przecławiu z udziałem członków Stowarzyszenia Kawalerii Konnej im.  5 PSK w Dobryninie, jednostek OSP z terenu gminy Przecław ze sztandarami, delegacji szkół w tym dzieci ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu niosących rozwiniętą flagę oraz wszystkich mieszkańców.

Uroczystość rozpoczęła się  od Hymnu Polskiego, który zagrała Młodzieżowa Orkiestra Gminy Przecław a zaśpiewała grupa wokalna z Domu Kultury.

Z  kolei część artystyczna została wykonana przez dzieci i młodzież z Szkoły Podstawowej w Przecławiu, Młodzieżową Orkiestrę Gminy Przecław oraz grupę wokalną z Domu Kultury w Przecławiu. Na zakończenie został zatańczony Polonez w wykonaniu grupy Tańca Ludowego oraz dzieci z SP w Przecławiu.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za udział w uroczystości związanej z obchodami 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W szczególności dziękujemy wszystkim instruktorom z DK za przygotowanie, dzieciom oraz młodzieży, nauczycielom z SP w Przecławiu, Stowarzyszeniu Kawalerii Konnej w Dobryninie oraz wszystkim zaangażowanym w uroczystość.

« z 2 »

Post Author: JB