GIMNASTYKA KOREKCYJNA, INTENSYWNY TRENING CAŁEGO CIAŁA i TRENING ZDROWOTNY?

Wtorkowe i czwartkowe zajęcia poprowadzi  Instruktor Agnieszka Stawecka. Absolwentka fizjoterapii oraz wychowania fizycznego.  Trener personalny oraz instruktor rekreacji ruchowej- specjalność nowoczesne formy gimnastyki. Sport i zdrowy styl życia stały się inspiracją do rozwoju zawodowego. Jej celem jest przekazywanie pasji  do aktywności fizycznej zarówno dzieciom jak i dorosłym – w myśl zasady „Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu”.

Wtorek godz. 17:30 Gimnastyka korekcyjna

Gimnastyka korekcyjna to zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Głównym celem tych zajęć jest przywrócenie prawidłowej postawy ciała oraz wyrobienie nawyku utrzymania postawy skorygowanej w czasie wykonywania codziennych czynności. Dla przywrócenia prawidłowego funkcjonowania układu ruchu pracujemy nad przywróceniem równowagi napięcia mięśniowego oraz prawidłowego zakresu ruchu w stawach. Podczas zajęć wdrażamy ćwiczenia, dzięki którym osłabione mięśnie są wzmacniane, natomiast mięśnie przykurczone zostają rozciągnięte

Ćwiczenia dostosowywane są indywidualnie do potrzeb każdego dziecka oraz jego możliwości.

Zajęcia z gimnastyki prowadzone będą w formie kreatywnych zabaw ruchowych oraz ćwiczeń z wykorzystaniem przyborów i przyrządów (woreczki, szarfy, laski, piłki itp.), jak również zawodów i gier sportowych. Poziom ćwiczeń dostosowywany będzie do indywidualnych możliwości dzieci.

 

Wtorek godz. 18:00 INTENSYWNY TRENING CAŁEGO CIAŁA

Total Body Conditioning TBC

Zajęcia TBC  to  trening ogólnorozwojowy składający się z różnych ćwiczeń ukierunkowany na polepszenie kondycji całego ciała. Dbamy o równomierny rozwój całego ciała. Zajęcia polecamy wszystkim, bez względu na płeć, wiek czy kondycję fizyczną. Nad tą ostatnią będziemy wspólnie pracować dla osiągnięcia maksimum pożądanych efektów!
Treningi mają na celu wzmocnić, ujędrnić i wysmuklić całe ciało, wykonywane ćwiczenia angażują do pracy wszystkie partie mięśniowe.  W treningach Total Body mogą być wykorzystywane stepy, ciężarki i inne przyrządy dostępne w sali. Jeśli chcesz wzmocnić wszystkie partie mięśni, osiągnąć pożądaną sylwetkę, spalić zbędne kalorie to ćwiczenia idealne dla Ciebie!

 

Tabata

Tabata jest krótkim, ale intensywnym treningiem, który szybko pomoże ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Dla osób, którym zależy na polepszeniu kondycji i spaleniu tkanki tłuszczowej. Tabata to ćwiczenia aerobowe o wysokiej intensywności.

Choć w ciągu paru minut nieźle się namęczysz i sporo napocisz, tabata przynosi szybkie i doskonałe rezultaty.
To właśnie tego typu, wymagające treningi są najskuteczniejsze, jeśli zależy nam na spaleniu tkanki tłuszczowej i przyspieszeniu metabolizmu.

To trening, na którym możesz dać z siebie wszystko!

Czwartek  godz. 18:00 TRENING ZDROWOTNY

Zdrowy Kręgosłup

Zajęcia Zdrowy kręgosłup to program ćwiczeń, które mają na celu wpłynąć korzystnie na postawę ciała, zredukować dolegliwości bólowe w okolicy kręgosłupa, a także rozluźnić i usunąć przykurcze mięśniowe. W trakcie treningu Zdrowy kręgosłup pracujesz nad całym ciałem – rzeźbisz pośladki, wzmacniasz nogi, ręce, barki, brzuch i klatkę piersiową. Nie są to ćwiczenia intensywne pod względem tempa, jednak bywają męczące. Korzyści są jednak warte wysiłku!
Zajęcia Zdrowy kręgosłup są odpowiednie dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku –  bez względu na zaawansowanie w treningach. Doskonale radzą sobie z różnymi schorzeniami kręgosłupa, ale też zapobiegają ich powstawaniu. Możesz je, więc traktować jak terapię, jeśli już teraz borykasz się z dolegliwościami bólowymi, albo, jako środek zapobiegawczy przed ewentualnymi problemami z kręgosłupem. Warto przyjść i spróbować – poprawa samopoczucia gwarantowana!

Fitball

Połączenie fitnessu i piłek? Tak, to możliwe! Zajęcia FitBall są formą aktywności grupowej z wykorzystaniem dużych piłek. W trakcie ćwiczeń będziesz wzmacniać wszystkie grupy mięśniowe, ponieważ jest to rodzaj treningu z piłką oddziałującego na całe ciało. Wykorzystywane są w nim piłki gimnastyczne, nazywane również piłkami rehabilitacyjnymi. Ćwiczenia poprawiają równowagę i koordynację ruchową, wzmacniają mięśnie odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Usuwają napięcia mięśniowe i nie obciążają stawów. Dają też okazję do zabawy i doskonale relaksują.

Dla kogo: Dla przemęczonych, zestresowanych, wykonujących siedzącą pracę. Dobrze będą się na nich czuć osoby, które długo nie ćwiczyły, cierpiące z powodu bólów kręgosłupa, po kontuzjach, starsze, a także kobiety po porodzie.

 

 

 

 

 

 

Post Author: JB