„Kulturowe dziedzictwo gminy Przecław- wystawa produktów lokalnych i rękodzieła ludowego”

„Kulturowe dziedzictwo gminy Przecław- wystawa produktów lokalnych i rękodzieła ludowego”

Dziś 3 marca odbyło się oficjalne otwarcie Wystawy obejmującej produkty lokalne i rękodzieło ludowe, która będzie dostępna od 3 do 17 marca w Domu Kultury w Przecławiu w godz. 10:00 – 16:00.
Na wystawie swoje stoiska prezentują:
– Rękodzieło ludowe przygotowane przez Klub Seniora „Złoty Wiek” w Przecławiu oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Podola.
– Dawne narzędzia i urządzenia wykorzystywane w gospodarstwach domowych przygotowane przez Podkarpacki Uniwersytet Ludowy.
– Zioła i ziołolecznictwo przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich „Kiełkowianki”.
– Miody  i wyroby pszczele przygotowane przez Stowarzyszenie „Kobiety z Pomysłem”  z  Rzemienia.
– Tradycje weselne i ślubne regionu przecławskiego przygotowane przez Stowarzyszenie  Społeczno- Kulturalne „Rędziny”.

Wystawa dedykowana jest wszystkim mieszkańcom naszego regionu, niezależnie od wieku. Osoby dorosłe, te trochę starsze na pewno znajdą przedmioty z którymi mieli kiedyś styczność na co dzień. Młodzi ludzie będą mogli poznać jak piękne i oryginalne dekoracje powstały w domach, z jakich darów przyrody korzystano lata temu. Wystawa powstała z myślą po to aby, pamiętać o naszej historii, tradycjach, zwyczajach, które warto pielęgnować bo świadczą o naszej tożsamości i kulturze.
Z tej okazji też serdecznie zapraszamy  przedszkola oraz szkoły do obejrzenia tej wystawy w DK.

Stowarzyszenie „Prężne Sioło” w Białym Borze jest organizatorem wystawy we współpracy z Gminą Przecław oraz Domem Kultury w Przecławiu. Szczególne podziękowania kierujemy do Muzeum Historii Fotografii „Jadernówka ” w Mielcu oraz Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

za udostępnienie fotografii śluhttps://www.muzeumkolbuszowa.pl/bnych z naszego regionu.

Wystawa realizowana w ramach projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19,2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

« z 2 »

Post Author: JB