3 Maja w Gminie Przecław

W dniu wczorajszym w godzinach południowych w naszej gminie świętowaliśmy obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele pw. WNMP w Przecławiu odprawioną przez księdza proboszcza Stanisława Kudlika. Następnie poczty sztandarowe jednostek OSP i szkół podstawowych z terenu gminy oraz delegacja Kawalerii Konnej im. 5 PSK w Dobryninie w asyście Młodzieżowej Orkiestry Gminy Przecław pod batutą Piotra Rysiewicza przemaszerowały na Rynek w Przecławiu, gdzie odbyła się część oficjalna.

Oprawę artystyczną wydarzenia przygotowali uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dobryninie wraz z Młodzieżową Orkiestrą Gminy Przecław. W trakcie rozdano nagrody laureatom konkursu plastycznego „Flaga biało- czerwona w krajobrazie Polski”, którego organizatorem był Dom Kultury w Przecławiu.

Centralnym punktem uroczystości był Biało-Czerwony Happening – dwieście biało-czerwonych baloników wzleciało w niebo dla uczczenia obchodów Święta.

Natomiast o godzinie 16:00 odbyła się Piesza Majówka Leśna w Sołectwie Podole – Stadion Sportowy  zorganizowana przez Dom Kultury w Przecławiu pod Honorowym Patronatem Burmistrza Przecławia Renaty Siembab oraz Nadleśniczego Nadleśnictwa Tuszyma Eryka Maziarskiego

Pogoda dopisała, a dzięki panu Mariuszowi Gawor z Nadleśnictwa Tuszyma, uczestniczący w spacerze mogli usłyszeć wiele ciekawostek o okolicznym lesie.

Na zakończenie trasy na stadionie odbyła się biesiada. Koło Gospodyń Wiejskich „Podolanki” przygotowały dla wszystkich poczęstunek, który uprzyjemnił występ Zespołu Ludowego „PODKÓWKA”.

Dziękujemy wszystkim, którzy licznie wzięli udział i przyczynili się do organizacji gminnych obchodów Święta Konstytucji 3 Maja, oraz popołudniowym spacerze.

Zapraszamy na fotorelację.

« z 2 »

Foto: Urząd Miejski w Przecławiu

Post Author: JB