PODKARPACKIE SIĘGA PO NAJWIĘKSZYCH- „Wszystko czego dziś chcę…” Kompozycje Romualda Lipki

To już drugi taki koncert w ramach wydarzenia „Podkarpacie sięga po największych”, który jest organizowany w Dom Kultury w Przecławiu.
W ubiegłym roku na tego typu koncercie usłyszeć można było utwory Zbigniewa Wodeckiego. W tym roku PODKARPACKIE SIĘGA PO NAJWIĘKSZYCH- „Wszystko czego dziś chcę…” Kompozycje Romualda Lipki.
Od początku lat 70. był basistą, a później głównie klawiszowcem i kompozytorem w zespole Budka Suflera. Romuald Lipko współpracował z wieloma polskimi wokalistkami. Pisał piosenki m.in. dla Anny Jantar, Urszuli, Ireny Jarockiej, Izabeli Trojanowskiej, Maryli Rodowicz. Utwory tych znanych artystów można było usłyszeć na scenie w Dom Kultury w Przecławiu w wykonaniu muzyków z DK, ich przyjaciół oraz znajomych.
Po raz pierwszy w tym roku koncert był tłumaczony na język migowy – w wydarzeniu udział wzięło ponad dwudziestu członków Polskiego Związku Głuchych.
Idea koncertów poświęconych muzyce wielkich polskich kompozytorów spodobała się publiczności i wierzymy, że przedsięwzięcia tego typu wejdą już na stałe w repertuar proponowany przez Dom Kultury w Przecławiu.
Zapraszamy na kolejne koncerty PODKARPACKIE SIĘGA PO NAJWIĘKSZYCH- „Wszystko czego dziś chcę…” Kompozycje Romualda Lipki które odbędą się jeszcze 5 czerwca 2022r. o godzinie 16:00 i 19:00.
Szczególne podziękowania dla Podkarpackie.
« z 2 »

Post Author: JB