15 sierpnia 2022r. -Dożynki Gminy Przecław

W poniedziałek, 15 sierpnia, w Przecławiu odbyły się gminne dożynki. Piękne wieńce, przygotowane przez 11 sołectw, msza św., dożynkowy korowód i uroczyste przekazanie wieńców, poczęstunek chlebem oraz podziękowania dla rolników.

Tak wyglądała oficjalna część dożynek, których starostami byli Anna Szlachetka i Karol Białek z sołectwa Tuszyma.

Podczas imprezy na mieszkańców czekały potrawy przyrządzone przez koła gospodyń wiejskich, dmuchańce, lody, popcorn, a także stoiska tematyczne przygotowane m.in. przez Nadleśnictwo Tuszyma, Zespół Szkół CKR w Rzemieniu, Koło Łowieckie „Łoś”, Warsztat Garncarski Rodziny Plizgów oraz Dawne Rzemiosło Bartłomieja Gazdy. Nie zabrakło też występów i zabaw dożynkowych.

W konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy Komisja wybrała wieniec w kształcie pięknego motyla, który został wykonany przez mieszkańców z sołectwa Rzemień. Tym samym będą oni reprezentować gminę na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Gratulujemy i już teraz życzymy powodzenia!

Dożynki umilił występ Zespołu dziecięcego Lesioki z Tuszymy,  Zespołu Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy” oraz  Zespołu Ludowego „Podkówka”.

Na zakończenie odbyło się przekazanie symbolicznego sierpa miejscowości, w której za rok odbędą się gminne dożynki. W 2023 roku ich gospodarzem będzie Biały Bór, a sierp w imieniu swojego sołectwa odebrała sołtys Zuzanna Ziomek. Impreza zakończyła się zabawą przy muzyce „Lesioków”.

« z 5 »

Foto/Info: Sabina Piecuch, www. przeclaw.org

 

 

Post Author: JB