Jeszcze więcej muzyki w przecławskim Domu Kultury!

Dzięki dofinasowaniu z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Dom Kultury
w Przecławiu zakupił instrumenty dla trzech zespołów. Nabytki trafiły do Zespołu Ludowego „Podkówka”, Młodzieżowej Orkiestry Gminy Przecław oraz nowopowstającej formacji młodych perkusistów marszowych.

Wsparcie z Funduszu Promocji Kultury, którego realizatorem jest Narodowe Centrum Kultury, pozwoliło na zakup: kontrabas, saksofony altowe i dzwonki orkiestrowe oraz werble i bębny basowe oraz małe bębenki. Dzięki nowym instrumentom członkowie zespołów będą mogli podnosić swoje umiejętności muzyczne. Ponadto, dzięki zakupowi zwiększy się liczebność zespołów, np. marszowych perkusistów. – Do tej pory ćwiczyliśmy z wykorzystaniem mocno ograniczonej liczby instrumentów. Dzięki ostatnim nabytkom, zarówno tym z dofinansowania MKiDN oraz Gminy Przecław, zespół jest już wyposażony w pełen zestaw, który pozwala na grę blisko 20-osobowego składu – podkreśla Paweł Drzewiński, instruktor gdy na instrumentach perkusyjnych w DL Przecław i założyciel zespołu marszowych bębniarzy.

Wartość całego projektu pod nazwą „Jeszcze więcej muzyki – rozwijamy zespoły muzyczne” to blisko 35 000 złotych, z czego niemal 27 000 złotych to dotacja ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Post Author: JB