WYSTAWA MALARSTWA I RYSUNKU Wojciecha Kaszuba i Adama „GODI” Godlewskiego z Lublina – 28 października 2022 o godz. 17:00

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa i rysunku Wojciecha Kaszuba i Adama „GODI” Godlewskiego z Lublina, 28 października o godzinie 17:00.

Podczas wernisażu odbędzie się także promocja tomiku wierszy Anny Kaszub pt. „IMPROMPTU”.

Kilka słów o naszych ARTYSTACH:

Wojciech Kaszub ukończył studia plastyczne na UMCS w Lublinie. Od dwudziestu trzech lat jest nauczycielem plastyki. Jego obrazy możemy spotkać m.in. w kościołach, a piękne murale zdobią przestrzeń naszej Gminy i nie tylko. Jest współzałożycielem i prezesem Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalnego „Rędziny”. Swoją pasję patriotyczno – społeczną dokumentuje w obrazach, działalności Stowarzyszenia, a także w Jednostce Strzeleckiej 2093 im. gen. broni Władysława Sikorskiego w Mielcu, której jest członkiem.

Adam „GODI” Godlewski urodzony w 1975 roku. Absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Miłośnik Sztuk Pięknych, przyrody i architektury zabytkowej. Od siedmiu lat pracuje w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Lublinie na stanowisku instruktora terapii zajęciowej – prowadzi rehabilitację osób z niepełnosprawnością psychiczną. W wolnej chwili podróżuje i zwiedza obiekty architektoniczne – zamki, pałace m.in. na terenie Polski oraz wykonuje na zamówienie prace artystyczne różnymi technikami. Ulubioną techniką malarską Adama Godlewskiego jest sucha pastel.

Anna Kaszub – nauczyciel muzyki i plastyki. Prowadziła m.in. Chór „Melodia” w Mielcu oraz Chór przy parafii WNMP w Przecławiu. Jest członkiem Mieleckiej Grupy Literackiej „SŁOWO” i Jednostki Strzeleckiej 2093 im. Gen. Broni Władysława Sikorskiego w Mielcu. Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Rędziny, którego także jest członkiem, rozbudza i wspiera inicjatywę Anny Kaszub na rzecz rozwoju społeczno – kulturalnego. Dzięki prowadzonej przez Stowarzyszenie „Rędziny” działalności wydawniczej została wydana książka pt. ”IMPROMPTU” z Jej poezją.

 

Post Author: JB