Wystawy Malarstwa i Rysunku Wojciecha Kaszuba oraz Adama „GODI” Godlewskiego

Wyjątkowe popołudnie w Domu Kultury w Przecławiu z niezwykłymi ludźmi: Wojciechem Kaszubem jego małżonką Anną Kaszub oraz Adamem „GODI” Godlewskim.

28 października o godz. 17:00 w Domu Kultury w Przecławiu odbyło się otwarcie Wystawy Malarstwa i Rysunku Wojciecha Kaszuba mieszkańca Gminy Przecław oraz Adama „GODI” Godlewskiego z Lublina.

Podczas wernisażu odbyła się promocja tomiku wierszy Anny Kaszub pt. „IMPROMPTU”. Anna jest nauczyciel muzyki i plastyki. Prowadziła m. in. Chór „Melodia” w Mielcu oraz Chór przy parafii WNMP w Przecławiu. Jest członkiem Mieleckiej Grupy Literackiej „SŁOWO” i Jednostki Strzeleckiej 2093 im. Gen. Broni Władysława Sikorskiego w Mielcu. Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Rędziny, którego także jest członkiem.

Anna pisała od dawna, chowała zapiski do szuflady, aż nadszedł jeden moment w jej życiu w którym wciągnęła wiersze i dzięki prowadzonej przez Stowarzyszenie „Rędziny” działalności wydała książkę ”IMPROMPTU”.

Natomiast jej mąż Wojciech Kaszub od dwudziestu trzech lat jest nauczycielem plastyki. Jego obrazy możemy spotkać m. in. w kościołach, a piękne murale zdobią przestrzeń naszej Gminy i nie tylko. Jest współzałożycielem i prezesem Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalnego „Rędziny”. Swoją pasję patriotyczno – społeczną dokumentuje w obrazach, działalności Stowarzyszenia, a także w Jednostce Strzeleckiej 2093 im. gen. broni Władysława Sikorskiego w Mielcu, której jest członkiem. Z kolei jego przyjaciel z którym poznali się na studiach UMCS w Lublinie Adam „GODI” Godlewski od siedmiu lat pracuje w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Lublinie na stanowisku instruktora terapii zajęciowej – prowadzi rehabilitację osób z niepełnosprawnością psychiczną. W wolnej chwili podróżuje i zwiedza obiekty architektoniczne – zamki, pałace m.in. na terenie Polski oraz wykonuje na zamówienie prace artystyczne różnymi technikami. Ulubioną techniką malarską Adama Godlewskiego jest sucha pastel.

Trzy niezwykłe osoby o wielkim talencie można było poznać osobiście na spotkaniu i zobaczyć ich wspaniałe dzieła, oraz posłuchać kilku wierszy Anny które odczytali jej przyjaciele.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Wystawę można obejrzeć w Domu Kultury w Przecławiu od poniedziałku do piątku.

« z 2 »

Post Author: JB