„2 Man Show” – Andrzej Krzywy & Maciej Miecznikowski 20 LISTOPADA

Już 20 listopada o godz. 18:00 wyjątkowy koncert szczególnie rozpoznawalnych głosów polskiej muzyki rozrywkowej Andrzeja Krzywego i Macieja Miecznikowskiego. Artyści, wraz z towarzyszącym zespołem, wykonają najbardziej znane miłosne przeboje zespołu De Mono, takie jak: „Kochać inaczej”, „Zostańmy sami” , „Ostatni pocałunek”, jak również „Lubię wracać tam gdzie byłem” – Zbigniewa Wodeckiego, „Historia jednej znajomości” – Czerwonych Gitar oraz wiele innych znanych hitów…
Artystom na scenie będzie towarzyszył zespół w składzie:
Paweł Mazur – gitara elektryczna / wokal
Paweł Maurycy – instrumenty klawiszowe
Jerzy Drobot – gitara basowa
Kamil Patulski – perkusja
Dawid Pikul – saxofon
Milena Łącka – wokal
?‍?Andrzej Krzywy
legenda polskiej sceny muzycznej. Zdaniem kolegi po fachu Andrzeja Piasecznego, na scenie jest satelitą i przyciąga niesamowitą osobowością. Lider grupy De Mono podkreśla jednak, że nie lubi słowa „gwiazda”. – Jestem taki sam, jak każdy inny – zapewnia muzyk. Mając dwadzieścia lat został członkiem grupy Daab (jako gitarzysta). W 1985 roku zespół wylansował utwór „W moim ogrodzie”, a wkrótce wydał płyty „Daab” oraz „Ludzkie uczucia”. Kiedy z Daab odeszli Piotr Strojnowski i Jarosław Woszczyna, Andrzej Krzywy, który wcześniej śpiewał w chórkach, został wokalistą i autorem tekstów. W tym samym czasie nawiązał współpracę z De Mono, na rzecz którego porzucił ostatecznie Daab.
Lata działalności Krzywego w De Mono to niemal od początku ogromna popularność. Ich debiutancki album „Kochać inaczej” ukazał się w 1989 roku. Przez ponad 10 lat obecności na scenie muzycznej nagrali takie przeboje jak: „Kochać inaczej”, „Moje miasto nocą”, „Za chwilę coś się stanie”, „Wszystko na sprzedaż”, „Kim naprawdę jesteś”, „Siedem dni”. Największym sukcesem grupy była bez wątpienia płyta „Stop” z 1992 roku, gdzie znalazły się takie utwory jak „Statki na niebie” oraz „Znów jesteś ze mną”.
?‍?Maciej Miecznikowski to jeden z bardziej charakterystycznych głosów na polskiej scenie muzycznej. Polski piosenkarz, muzyk i prezenter telewizyjny. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Z wykształcenia jest śpiewakiem operowym (bas), ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku. Uprawiał wszystkie gatunki muzyczne od śpiewu chóralnego poprzez punk i blues (m.in. przez rok był wokalistą Püdelsów). Popularność zyskał jako wokalista zespołu „Leszcze”, z którym wylansował takie hity jak „Ta dziewczyna” czy „Kombinuj dziewczyno”. Za piosenkę „Ta dziewczyna” zespół otrzymał Nagrodę Dziennikarzy na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Przez kilka lat występował również z kabaretem DKD. Od października 2004 roku Miecznikowski występował jako solista w oratoriach Świętokrzyska Golgota, Tu es Petrus, Psałterz Wrześniowy Zbigniewa Książka i Piotra Rubika. W 2007 roku brał udział w nagrywaniu oratorium Bartosza Gliniaka i Zbigniewa Książka Siedem pieśni Marii.
W latach 2008-2012 prowadził muzyczne show pt. „Tak to leciało!” na antenie TVP. Widzowie telewizji mogą kojarzyć go także z programu „Bitwa na głosy”.
❗️Wydarzeniu będzie towarzyszyła zbiórka do puszek na pilną operację dla Filipka.
Bilety w cenie 65 zł do nabycia w kasie Dom Kultury w Przecławiu lub pod nr tel. 17 749 39 82
Patronat medialny: Hej Mielec

Post Author: JB