„Koncert Kolęd”

7 grudnia 2023r. w naszym pięknym kościele w Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Przecławiu odbył się wyjątkowy koncert.?
Większość wykonanych kolęd i pastorałek to przekazywane przez tradycję utwory, najpiękniejsze pomysły muzyczne, ale również wiele śladów dawnych polskich obyczajów jakie zagrała Młodzieżowa Orkiestra Gminy Przecław pod batutą Piotr Rysiewicz.
Wzruszające i profesjonalne wykonania dzieciaków przygotowanych przez instruktorów Domu Kultury: Agata Chciuk-Rokosz, Łukasz Komar Muszyński oraz Zespołu Ludowego „Podkówka” prowadzonego przez Stanisław Pazdan wprowadziły wszystkich w wyjątkowy nastrój.
Usłyszeliśmy także solistów tj. Agatę Chciuk- Rokosz, Łukasza Muszyńskiego, Aleksandrę Malczyńską, Jana Bałę, Alicję Bałę i Magdalenę Kopacz.
?Podczas Koncertu nastąpiło także uroczyste wręczenie nagród wszystkim laureatom Konkursu na „Szopkę Bożonarodzeniową” , którego organizatorem był Dom Kultury w Przecławiu oraz Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Przecławiu.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim za udział w wspólnym spotkaniu i kolędowaniu w niezwykłym kościelnym klimacie. Mamy nadzieję, że za rok również spotkamy się w tak wyśmienitym gronie a nawet większym❗️
Towspaniale wiedzieć i czuć, że parafia ma tak wspaniałych Przyjaciół. To był błogosławiony czas, żal że już za nami…
« z 3 »

Post Author: JB