Weekendowe WARSZTATY PERKUSYJNE

W weekend 22 i 21 stycznia 2024 odbyły się niezwykłe warsztaty perkusyjne dla grup początkujących i zaawansowanych, które poprowadził wybitny polski drummer rockowy i jazzowy, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach i wykładowca Akademii Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Krakowie– #ArturMalik.
To były niezapomniane dni dla wszystkich uczestników, którzy mieli okazję poznać tajniki gry na perkusji.
Artur swoją muzyczną drogę rozpoczął z zespołem Lombard, z którym nagrał albumy” Koncert”, „Welcome Home”,” Rocking the East”, ’81-’91” Największe przeboje, Afryka i Deja’Vu. Współpracował z takimi zespołami i artystami jak: Little Egoists, Chłopcy z Placu Broni, For Dee, ZanderHaus, Urszula, Funk de Nite, Pod Budą, Anna Treter, Bluesmobile, Kulturka, Piwnica Św. Norberta, L.A.P.d., Majka Jeżowska, Maciej Zembaty, Mr. Bober Friend’s, Nie-Bo, Bardzo Orkiestra. Obecnie występuje w zespole Czarne Korki i prowadzi własną autorską szkołę perkusji – Malik Szkoła Perkusji.
Podczas warsztatów w grupie zaawansowanej przeprowadzono Konkurs w którym wzięło udział 14 perkusistów:
1. Karol Babiuch – z DK Przecław – nagroda: 500 zł.
2. Przemysław Grzyb – z DK Przecław – nagroda: 200 zł.
3. Nadia Torba – z Malik Szkoła Perkusji – nagroda: 100 zł.
Wyróżnienie: Adrian Partyka z DK Przecław i Mateusz Kulpa.
👏Gratulujemy laureatom.
Warsztaty były świetnym przykładem na to, jakie możliwości daje gra na perkusji i jakie emocje można w niej wyrażać. Całość spotkania przebiegła w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, a wszyscy uczestnicy mieli okazję zadawać pytania i dzielić się swoimi spostrzeżeniami.
Chcielibyśmy podziękować #ArturowiMalikowi za wspaniałe warsztaty, które na pewno zostaną w naszej pamięci na długo. Dzięki niemu uczestnikom udało nam się zdobyć nowe umiejętności i inspiracje, które pomogą im w dalszym rozwoju muzycznym.
Składamy ogromne podziękowania naszym Parterom za upominki i nagrody: Malik Szkoła Perkusji, Magnus, Silesia Drum, Magazyn Perkusista dzięki wam warsztaty były jeszcze lepsze.
Warsztaty zorganizował nasz Instruktor Paweł Drzewiński.
« z 2 »

Post Author: JB