Koncert Jubileuszowy Zespołu Ludowego „Podkówka – 14.04.2024r.

W dniu wczorajszym, 14 kwietnia, miała miejsce wyjątkowa uroczystość z okazji jubileuszu 10-lecia Zespołu Ludowego „Podkówka”. Mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych, które spowodowały brak prądu, impreza odbyła się zgodnie z planem. Zespoły ludowe, dzięki swojemu zaangażowaniu i determinacji, były w stanie zaprezentować swoje umiejętności, czyniąc wieczór niezapomnianym dla wszystkich uczestników.
Historia zespołu sięga roku 2013, kiedy to powstał jako Zespół Śpiewaczy „Tuszymka”. Obecnie działający pod nazwą „Podkówka”, kontynuuje swoją działalność pod kierownictwem muzycznym naszego Instruktora Stanisława Pazdana.
Na scenie pojawiło się wielu utalentowanych artystów, którzy zapewnili niezapomnianą oprawę muzyczną tego wyjątkowego wieczoru. Serdecznie zaproszeni zostali wszyscy miłośnicy muzyki ludowej i tradycyjnej na jubileuszowy koncert Zespołu Ludowego „Podkówka”!
Wystąpili:
Stanisław Pazdan – akordeon, kierownik muzyczny
Tadeusz Zawiślak – klarnet
Jerzy Dziedzic – trąbka
Roman Różak – kontrabas
Stanisław Moździoch – wokal i saksofon
Irena Wilk – wokal
Albina Bogdan – wokal
Ewelina Kozioł – wokal i bębenek
Wydarzenie rozpoczął zespół „Podkówka”, a następnie wystąpili gościnnie Zespół Pieśni i Tańca „Wisła Plus” z Wisły oraz Zespół Ludowy „Radomyślanie” z Radomyśla Wielkiego. Pomimo braku oświetlenia, wydarzenie nabrało specyficznego klimatu, dodając mu wyjątkowego uroku.
Na zakończenie, obecni oraz zaproszeni członkowie zespołu „Podkówka” otrzymali symboliczne podziękowania w postaci podkowy. Zaproszeni goście również zostali obdarowani upominkami, a także wręczyli swoje gratulacje laureatom.
Całe wydarzenie było nie tylko okazją do świętowania jubileuszu, ale także do spotkania się i dzielenia się radością z muzyką ludową, co sprawiło, że było to wyjątkowe i niezapomniane przeżycie dla wszystkich uczestników.  Dziękujemy wszystkim za przyjęcie zaproszenia oraz obecność.
« z 2 »

Post Author: JB