FERIE, FERIE I PO FERIACH…

FERIE, FERIE I PO FERIACH…

 

Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci. Niestety już za nami. Jak co roku nasza świetlica zorganizowała wiele ciekawych zajęć. Zostały tak zaplanowane, aby każde dziecko, bez względu na wiek, mogło spędzić czas w miły i atrakcyjny sposób.

Dużą popularnością cieszyły się zajęcia z komputerem. Uczestnicy zajęć mogli wykazać się umiejętnością rysowania w programach graficznych, wyszukiwania najciekawszych stron internetowych oraz korzystania z programów do karaoke. Nie zapomnieli również o grach komputerowych i popularnych portalach społecznościowych.

Podczas ferii dzieci ze świetlicy wraz z wychowankami SDK w Tuszymie miały okazję pojechać do kina na bajkę „Fernando”. Wszystkim bardzo się podobało i zadowoleni wrócili do domów.

Pamiętaliśmy także o grach i zabawach ruchowych dla najmłodszych. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy animacyjne.

Podczas warsztatów plastycznych dzieci wykonywały liczne prace oraz bałwanki z masy solnej.

W czasie zajęć kulinarnych upieczone zostały muffinki. Jednak to konsumpcja sprawiła najwięcej frajdy i przyjemności.

W świetlicy zorganizowany był miniturniej bilardowy. Turniejowi towarzyszyło ogromne zainteresowanie, wspaniała atmosfera i wiele emocji. Wszyscy uczestnicy rozgrywek jak również kibicujący swoim kolegom wykazali się znajomościami zdrowej rywalizacji, zasad gry w bilarda oraz zasad gry fair play.

Czym byłyby ferie bez wyjazdu na lodowisko. W tym roku uczestnicy zajęć mieli okazję aż dwa razy wyjechać na kryte lodowisko w Dębicy. Dzieci z uśmiechem na twarzy wróciły do domu czekając z utęsknieniem na kolejne sportowe przygody.

Już tradycją stał się feryjny wyjazd na kręgle. Dla wielu z wychowanków świetlicy i domu kultury była to pierwsza w życiu okazja, aby spróbować swoich sił w tej grze. Zabawy i uśmiechów było co nie miara. Gra wymagała od dzieci precyzji ruchów, jednak bardzo szybko opanowały podstawowe zasady.

W świetlicy w ramach projektu edukacyjnego klas drugich gimnazjum odbył się wieczór filmowy, podczas którego uczestnicy oglądali film „Dzieci Ireny Sendlerowej”.

Na zakończenie ferii zorganizowane było ognisko. Wszyscy uczestnicy samodzielnie smażyli kiełbaski, które później ze smakiem zjedli. Nie brakowało też dobrej muzyki i zabaw na świeżym powietrzu. Impreza była bardzo udana.

Przygotowała: Anna Kozioł

 

Ferie Zimowe- Biały Bór

Zapraszamy do obejrzenia galerii…